2019 Terrapin Southeastern Endurance Series 6 Hour Solo Points Standings

6 Hour Solo Beginner (Coed) Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Chris Folks201838
Owen BrownVolution Bearing191938
Art SchaferChain Reaction Bicycles181634
Diego Del BlancoTeam GTR171330
Whit McDonald2020
Frederic Golden1717
Mike Richards1616
Adrian Del Blanco1515
David Compton1414
6 Hour Solo Clydesdale Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Derrick BowermanStoke Signal / Bike Zoo201939
Brian BlanchardCartecay Bike Shop, Sixes Pit Bike Shop, / Canton191837
Jamie FutchAdventure Cycles181533
Kenneth Jones171431
Chris Slaton2020
Mike Richards1717
Jesse Fortson1616
6 Hour Solo Expert Female Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Lara RichardsChainbuster Racing, Little Fire Cycles201939
Monica DesjarinsVelovixens2020
Ali WhittierTeam Catfight1818
Liz Slaughter1717
6 Hour Solo Expert Male Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Martin MusilTraxxion Dynamics181937
Eric PostThe Great Bicycle Shop171835
Samuel DobrozsiClemson Cycling Club161733
Jamie BabcockSycamore Cycles2020
Spencer WhittierMotor Mile2020
Nick BraggCTS Cycling/Industry Nine1919
Grayson TudorPeachtree Bikes/Grayson Tudor1616
William SeitzBham Area Devo1515
Ethan Sealy1515
Eric HendersonCycle Sport Cha1414
Thom LerchVillage Volkswagon1313
Eric Lee1212
Noah Williams1111
6 Hour Solo Grand Masters (50-59) Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Chris BreauxChainbuster-Pactimo191635
Scott Rothermel2020
Andy Meyer2020
Brian Hacklethrone1919
Jim Core1818
Doug Littrell1717
Mark Addison1515
Brian Higgs1414
Cal Burr1313
6 Hour Solo Masters (40-49) Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Jeph BurgoonTwin 6 Factory Race Team / Smyrna Bicycles2020
Adam Schaefer2020
Scott GilpatrickCBR / Cerasport1919
Jeramie Hoff1919
Frank MartinWood N Wave1818
Chris Coney1717
Duffy Dilliard1616
Yorke Young1515
Sean Mccombs1414
6 Hour Solo Single Speed Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Evan BrownVolution Bearing202040
Matt BrownVolution Bearing191938
Mary AlfordGadson Outfitte1818
6 Hour Solo Sport Female Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Carleen DixonMcNeely Companies Cycling2020
6 Hour Solo Sport Male Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Aedan Bird201939
Jon Okenfuss2020
Michael AnsariMcNeely Companies Racing1919
Jackson Langston1818
Danny LankfordRescue Racing1818
Joel Demeritt1717
Jackson LangstonMotor Market Inc1717
Chase West1616
David Russell1515
6 Hour Solo Ultra Masters (60+) Division
NameSponsorGobblerReclaimedFort YargoRoad AtlantaBartram PMBig RingPaynes CreekTotal
Paul BlantonBike Link Racing/Therapy South202040
Anthony Schmidt1919
Bob SeitzRescue Racing1919
Bob Lambert1818
Nick DyerCedar Bluff Cycles1818
Michael Taglio1717
Linwood Doty1616